BNS

BNS on professionaalsele kasutajale suunatud reaalajas infoteenuseid pakkuv uudisteagentuur, mis alustas oma tegevust 1990. aastal.

BNSi eesmärk on pakkuda reaalajas täielikku ja usaldusväärset ülevaadet kodu- ja välismaistest päevauudistest – poliitikast ja majandusest kultuuri ja spordini. BNSi tugevus on uudisvoo akadeemilisus, operatiivne tõlge inglise, vene, eesti, läti ja leedu keelde, ülimalt põhjalik ja tehniliselt laitmatult toimiv ajakirjanduslik arhiiv aastast 1991, samuti niinimetatud lai vaade ehk ühiskonnas toimuva kajastamine igalt elualalt.

BNS edastab Eestis ööpäevas ligi 500 professionaalselt toimetatud uudist, Läti ja Leeduga koostöös ca 1500 uudist. Infovoogu kasutavad lisaks enamikule Eesti ajakirjandusväljaannetest ka kogu diplomaatiline korpus, sajad ettevõtted ning suur osa riigiametitest.

Rahvusvahelise teabe pakkumisel toimub kahepoolne koostöö maailma juhtivate uudisteagentuuridega Agence France Presse (AFP), Associated Press (AP), Interfax ning Soome, Poola ja Austria rahvuslike agentuuridega. BNSi kaudu on tagatud operatiivne uudisvoog kogu maailmast.