Kanal 2

Eesti esimene ja suurim erakapitalil põhinev telekanal Kanal 2 alustas oma tegevust 1993. aasta sügisel. Telekanali esimene saatepäev algas 1. oktoobril kodumaise animafilmiga „Kapsapea”.

2006. aastast on Kanal 2 Eesti vaadatuim telekanal, mille seltsis veedab iga päev aega ligi 420 000 televaatajat. TNS Emori telestatistika näitab, et keskmiselt vaatasid Eesti elanikud 2016. aastal telerit 3 tundi ja 54 minutit päevas, sellest ligi neljast tunnist kõige rohkem pühendati aega Kanal 2 programmile.

Kanal 2 unikaalsus ja edu valem on järjepidev töö kodumaise teleprogrammiga, mille osakaal ja kvaliteet on aastatega viidud kõrgele tasemele. Panustamine kodumaisesse programmi on taganud Kanal 2-le lojaalse vaatajaskonna, mis väljendub saadete ja sarjade püsivalt kõrgetes vaatajanumbrites.

Eesti suurima telekanali programmist leiab nii kvaliteetset meelelahutust kui ka tõsist uurimuslikku ajakirjandust. Kanal 2 lipulaev on juba 2004. aastast uudistemagasin „Reporter”, mille seltsis veedab Eesti televaataja aasta jooksul rohkem aega kui ühegi teise Eestis näidatava saatega. Eesti vaadatuimate saadete hulka kuuluvad ka kodumaine menusari „Pilvede all”, Eesti suurim heategevus-saade „Kodutunne”, jõuliselt vaatajaarvu kasvatav uuriv telemagasin „Radar”, Kristjan Jõekalda ja Teet Margna juhitud „Nädalalõpp Kanal 2ga” jpt.

Igal aastal toob Kanal 2 ekraanile ka vähemalt ühe rahvusvaheliselt eduka suurformaadi. Aastate jooksul on Kanal 2 toonud Eestisse sellised hittsaated nagu „Tantsud tähtedega”, „Suur komöödiaõhtu”, „Väikesed hiiglased” jt. Kõiki neid show’sid on saatnud suur televaatajate hulk ja auhinnasadu kodumaisel meelelahutusauhindade jagamisel.

Kodumaise teletoodangu kõrval pakub Kanal 2 ka kvaliteetset välismaist toodangut, sh hinnatud telesarju ja menufilme. Samuti on Kanal 2 partneriks erinevatele suurüritustele – lisaks „Spordiaasta tähtede” ja Eesti filmi- ja teleauhindade otseülekannetele on Kanal 2 ametlik telepartner 2018. aasta taliolümpiamängudel.