OÜ Scanpix

Scanpix Baltics (asutades EM Foto) loodi Postimees Grupi perioodiliste väljaannete digifotode säilitamiseks, haldamiseks ja kasutusõiguste müügiks 1999. aastal.
Ettevõte arenes kiiresti ning muutus peagi Eestis kohaliku uudispildi tootjate ja kasutajate suurimaks partneriks.

Välispartnerite kaasamisega 2002. aastal laienes tunduvalt pakutavate toodete (lisaks uudispiltidele ka kujunduspildid, infograafika jne) valik ja sellega koos ka ettevõtte klientide ja kasutajate hulk.

2002. aastal omandas põhjamaade suurim pildiagentuur Scanpix Scandinavia enamusosaluse (51%) EM Fotos ja ettevõtte uueks nimeks sai Scanpix Baltics. Järgnevatel aastatel ettevõtte (välis)koostööpartnerite hulk suurenes kiires tempos ning lisaks Eestile avati esindused ka Leedus ja Lätis.

2017. aasta alguseks oli ettevõtte andmebaasis juba üle 20 miljoni ühiku erinevaid digitaalseid tooteid ja salvestisi (uudispildid, kujunduspildid, videod, graafika, vektorid).

Scanpix Baltics on suurimaks koostööpartneriks enamikule Baltikumi perioodilistele meediaväljaannetele, paljudele reklaamiagentuuridele, raamatukirjastajatele, internetiportaalidele ja televisioonikanalitele.

Scanpix esindab Baltimaades maailma suurimaid pildiagentuure nagu Thomson Reuters (Reuters), Agency France Press (AFP), Associated Press (AP), European Picture Agency (EPA), TASS, Panthermedia, AGE jpt. Lisaks leiab Scanpix Balticsi digitaalsest pildiarhiivist Baltimaade peamiste pildi- ja videotootjate, näiteks Postimees Grupi väljaannete, Leedust BNSi, Lätist LETA jpt pilditootjate toodangut.

Scanpix Baltics teeb tihedat koostööd Eesti ja Leedu suurima uudisteagentuuriga BNS. 2016. aastal alustas Scanpix Baltics tihedat koostööd ka Läti suurima uudisagentuuriga LETA.  Viimane esindab ka Scanpixi huvisid Lätis.

Scanpixi digiarhiiv töötab 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas. Ettevõttel on esindused Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses.