Uudised

Postimees saadab koos lugejatega oma sõnumi ESTCube2 abil kosmosesse!

Postimees seisab Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise eest läbi aegade. Seepärast on oluline, et siin tehtu ja öeldu jõuaks võimalikult kaugele ning mõnikord isegi kosmosesse välja. Eestikeelsetena ja iseseisvatena oleme täna tagasi maailma kosmoseriikide peres, mille aluseks on pidev tehnoloogiline areng ning noorte tegijate toetamine.

Teisipäeval, 12. juulil toimus Tallinnas, Telliskivi loomelinnakus kosmosefestival “100 km kosmosest”, millele andis hoogu juurde Postimees. Kosmosefestivalil oli kohal ka tudengisatelliidi ESTCube meeskonna liikmed, kes rääkisid oma kogemusest ning järgmisest Eesti teadusmahukaimast satelliidist ESTCube2, mis stardib kosmosesse juba käesoleva aasta lõpus. ESTcube2 võtab tänavu oma pardale ka ligi 100 inimese 6-sekundilised häälsõnumid, milleks võib olla mõni põnev fakt Eesti kohta, luuletus, mõistatus või hoopis vanasõna.

Postimees on juba koha ESTCube2 pardal broneerinud ning ühe häälsõnumi saatmiseks kogume ideid ka meie lugejate abiga. Milline võiks olla Sinu kuus sekundit pikk häälsõnum, mis võiks kosmoses kõlama jääda? Anna sellest meile teada läbi Facebooki kommentaariumi siin ning hea idee korral paneme selle teele, otse kosmosesse! 

Mida me kosmoses teeme?

Kosmoseprügi ähvardab Maa ümber kosuda sedavõrd, et tulevikus võib tähendada Kuule või Marsile lend justkui kuulipilduja tule ette sammumist. ESTCube meeskond on loomas lahendust, plasmapidurit, mille kohustuslik kasutamine kõigis tuleviku kosmosesõidukites võimaldaks need pärast kasutuse lõppu Maa atmosfääri tagasi suunata, kus need kahjutuiks põleksid.